a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Ana Sayfa Yaz Okulu Programları

Yaz Okulu Programları

Türkiye’deki bazı üniversiteler, Haziran ve Ağustos ayları arasındaki yıllık yaz tatili boyunca da dersler vermektedir. Yaz okulu programları genellikle altı ila sekiz hafta sürer ve tüm uluslararası öğrencilere açıktır. Öğrenciler genellikle katıldığı kurslar için kredi alabilir ve onları fakültelerine evlerine transfer edebilirler.

Yaz programlarına sahip üniversiteler, öğrencilere hem akademik hem de kültürel dünyaların en iyisini çeşitli şekillerde sunar. Öğrenciler uluslararası öğretim üyeleri tarafından İngilizce olarak verilen dersleri alırlar. Aynı zamanda, Avrupa ve Asya’nın kelimenin tam anlamıyla buluştuğu bir ülke olan Türkiye kültürünü tecrübe etme şansına sahipler. Ayrıca, yaz okulları öğrencilere yurtdışında eğitim alma ve kendi üniversitelerinde hiçbir şey kaçırmadan kredi kazanma fırsatı verir.

Tüm yaz okulu öğrencileri, üniversiteler tarafından düzenlenen her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerin tadını çıkarabilirler. Ayrıca, geçici üniversite öğrenci kimlik kartlarını kullanarak kütüphane olanaklarına tam erişime sahiptirler. Bu kimlik kartları, kayıt sırasında Öğrenci İşleri Ofisi veya Yaz Okulu Ofisi tarafından verilir.

Türk üniversiteleri tarafından düzenlenen yaz okullarının yanı sıra, bazı yabancı üniversiteler de Türkiye’deki ortak üniversitelerle işbirliği içinde kendi yaz programlarını veya Türkiye’deki okulları sunmaktadır.

Başvuru prosedürü

Dersler

Öğrenim Ücretleri

Kredi Transferi

Akademik Takvim

Konaklama

Vize Koşulu