a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Ana Sayfa Vize Alma

Kendi ülkenize yola çıkmadan önce öğrenci vizesi almak, bir Türk üniversitesinde öğrenci olarak resmi kayıt yaptırmak için bir gerekliliktir. Bu nedenle, öğrenci vizesi olmadan Türkiye’ye gelen öğrencilerin, ne üniversitede öğrenci olarak kayıt yaptırmaları ne de ülkede bir kez oturma izni almaları yasaktır.

Öğrenci vizeleri, genellikle bulunduğunuz ülkedeki ikamet ettiğiniz yere en yakın olan bir Türk konsolosluğundan alınmalıdır. Öğrenci vizeleri Türkiye’den verilemez. Kabul mektubunuzun bir nüshasını bir Türk üniversitesinden ve vize başvuru formunu uygun Türk Konsolosluğuna götürmeniz veya postalamanız gerekir. Konsolosluk personeli talep üzerine bir başvuru formu sağlayabilir. Lütfen, başvurunuzu gönderdiğiniz andan itibaren vizenizi alabilmeniz yaklaşık sekiz hafta sürer. Öğrenci vizesi pasaportunuza damgalanacaktır.

Vizenizde bir süre sınırı olsa da, öğrenci vizeniz okula kaydolduğunuz sürece geçerlidir.