a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Ana Sayfa Üniversiteye Hazırlık Yılı

Üniversiteye Hazırlık Yılı

Türkçe, üniversite düzeyinde genel eğitim dilidir. Bu yüzden derse kabul uygunluğu, bir adayın Türkçe olarak yeterli yeterliliğine bağlıdır. Üniversiteler, anadili olmayanlar için genellikle Türkçe dersleri vermektedir.

Bazı devlet üniversiteleri ve hemen hemen tüm vakıf veya özel üniversiteler, ana dil olarak İngilizce, Fransızca ve / veya Almanca kullanır. Gerekirse, öğrenciler hedef dilde yeterliliklerini artırmak için bir yıl süren ek programa katılabilirler.

Her akademik yılın başında, hem lisans hem de yüksek lisans öğrencileri, İngilizce yerleştirme sınavlarını başarıyla geçmeleri şartıyla bölümlerine kabul edilir. Bu testler, bir öğrencinin akademik amaçlar için İngilizce’yi yeterince kullanma yeteneğini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Başarılı olamayan öğrenciler, yerinde hazırlık okullarında gerekli bir yeterlilik seviyesine ulaşana kadar İngilizce dil eğitimi alırlar.

Hazırlık okullarının müfredatları, tüm öğrencilerin nihai dil sınavlarında gerekli puanları Haziran ayına kadar alabilmesi için düzenlenmiştir. Bu nedenle, programın başarılı bir şekilde tamamlanması, öğrencinin düzenli devamına, ödevinin zamanında teslim edilmesine ve sağlanan kaynakların kullanılmasına bağlıdır.