a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Haberler
Ana Sayfa Türkiye’de Türkçe Öğrenmek

Türkçe konuşmayı öğrenmek kolay bir iş değildir, çünkü Türkçe, Hint-Avrupa dillerini çalışmaktan fiillerin cümle sonunda geldiği, cinsiyet olmadığı ve sekiz ünlü olduğu için oldukça farklıdır. Ancak, bağlılık ve sabırla kesinlikle elde edilebilir.

Öğrenme sürecini ve dili gerçekten somut hale getirmek için kendi ortamında bir dili deneyimlemenin yerini hiçbir şey tutamaz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve ülkedeki diğer birkaç kasabadaki kurslara rağmen, Türkçe öğrenmek için en çok tercih edilen yer. Bunlar arasında, Tömer ve Taksim Dilmer en popüler okullardır. Sınıf temelli öğrenme deneyiminizin kalitesi elbette öğretmene ve sınıf arkadaşlarınıza bağlıdır.

Özel ders seçerseniz, lütfen Türk Günlük Haberlerini, www.mymerhaba.com adresindeki expat web sitesini ve öğretmenlerin sıklıkla reklam verdiği Craiglist web sitesini www.istanbul.tr www.craigslist.com.tr web sitesini ziyaret etmeyi kaçırmayın.

David ve Asuman Çelen Pollard tarafından yazılan “Kendine Türkçe Öğret”, Türkçe öğretmenin en iyi kitabı.

Türkçe gibi İngilizce öğrenmenize yardımcı olabilecek çevrimiçi kaynaklar da vardır.

https://wsc.com.tr/turkçe

www.turkishclass.com

www.onlineturkish.com

Oxford House College İstanbul: Oxford House College, İstanbul’da Türkçe dil kursları veriyor. www.oxfordhousecollege.com.tr İstiklal Cad. Fuat Uzunay Sok. No: 2 İstanbul. Tel: 0 212 444 1 287

Katılabileceğiniz okullar arasında şunlar bulunmaktadır:

Tömer www.tomer.com.tr

Aydın Üniversitesi Tömer http://tomer.aydin.edu.tr/tr/index.asp

Taksim Dilmer www.dilmer.com

ESL www.esl-languages.com

EF Dil Okulu ww.turkishlesson.com

Konuşulan Türkçe ww.spokenenglishtr.com

Bahçeşehir Üniversitesi Yaz Dönemi Türkçe: http://learnturkish.bahcesehir.edu.tr

Türk Dil Merkezi www.turkishlanguagecenter.com