a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Ana Sayfa Sağlık ve Sigorta

Türkiye, özellikle büyük hastanelerde İngilizce konuşan çok sayıda Türk doktor ve dişhekimi ile köklü bir sağlık sektörüne sahiptir. Tüm hastanelerde günün 24 saati açık olan acil servise sahiptir, doktorlar ve eczaneler haftanın 7 günü 24 saat aramaktadır.
Türkiye’deki bütün üniversitelerin sağlık merkezlerinde ücretsiz sağlık hizmeti vardır. Acil tedavi ve kişisel ve sağlık konularında istişarelerde danışmanlık sunmaktadır. Üniversite kampüslerinin sağlık merkezlerinde haftada en az bir tıp doktoru ve bir hemşire çalışan her zaman vardır. Ancak, uluslararası öğrencilerin geçerli bir sağlık sigortası poliçesi ile Türkiye’ye gelmeleri şiddetle tavsiye edilir. Uluslararası öğrenciler, hastaneye yatış masraflarından veya üniversite sağlık merkezlerinde bulunmayan tıbbi hizmet veya tedavilerden sorumludur. Sağlık Sigortası Poliçesi hem Asya hem de Avrupa Türkiye’sini kapsamalıdır. Uluslararası sigorta hizmetlerinden bazıları şunlardır:

6 aydan fazla Türk Oturma İznine sahip tüm öğrenciler, merkezi sistem üzerinden otomatik olarak Türk Sosyal Güvenlik Kurumu’na kaydolurlar. Bununla birlikte, ulusal düzeyde, Türkiye Hükümeti, tüm uluslararası öğrencilerin, Türkiye’de bulundukları sırada sağlık sigortalarından yararlanmalarını sağlamak için, Türk Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile zorunlu bir yerel sağlık sigortası poliçesi almalarını istemektedir. Öğrenciler kendi aylık sağlık sigortası primi ödemelerinden sorumludurlar.

Sigorta, akademik yılın sonuna kadar geçerli olacaktır. Sağlık sigortasını etkinleştirmek için öğrenciler, yerel sağlık otoritesine aşağıdakilerle gitmelidir:

  •  İkamet izni

  • Pasaport

  •  Öğrenci Kimliği

Öğrenciler genellikle sağlık otoritesine kayıt olduklarında bir SGK numarası alırlar.

Sağlık sigortası, doktorunuzun önerdiği toplam miktarın% 20’sini ödeyerek ilacınızı almanıza izin verir. Türkiye’de çok sayıda devlet ve özel hastane var. Ödeyeceğiniz maliyet, her hastanenin fiyat politikasına bağlıdır. Bazı hastaneler SGK sigortası ile tam bir anlaşma yapmıştır ve bazıları SGK sigortası tarafından karşılanmayan ekstra maliyet gerektirmektedir.