a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Ana Sayfa Neden Türkiye?

Köklü bir tarihe sahip olan Türkiye; doğu ve batının kesişim noktasında yer alan, son derece önemli stratejik konuma sahip olan bir ülke. Üç tarafının denizlerle çevrili olması ve Çanakkale ile İstanbul Boğazları gibi stratejik geçiş noktalarına sahip olması Türkiye’nin önemini arttırıyor ve dünyada önemli bir konuma yerleştiriyor.

1923’ten bu yana yönetim şekli Cumhuriyet olan ve Batı ülkeleriyle son derece iyi ilişkiler kuran Türkiye, liberal ekonomi sistemini benimsemiş, hızla ilerleyen ve gelişen bir dünya devleti olmuştur. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı, kültürel zenginliğin fazla olduğu ve bölgesindeki en güvenli ülkelerden olan Türkiye’de yabancılar için üniversite okumanın avantajları da bir hayli fazla olmaktadır. Türkiye’de uluslararası geçerliliği olan modern tarzda üniversite eğitimleri verilmektedir. Üniversitelerin eğitim dilleri İngilizce ve Türkçe olmakla birlikte kabul edilen her aday için dil eğitimi sağlanmakta ve hazırlık sınıflarından sonra üniversite bölümlerine geçiş olmaktadır.

EĞİTİM ÖĞRETİM STANDARTLARININ YÜKSEK OLMASI

Dünyada geçerliliği olan Türkiye üniversiteleri; kaliteli eğitim anlayışı, başarılı öğretim kadrosu ve dünya ile entegre olmuş eğitim sistemi ile standartların çok üzerinde yükseköğretim imkanı sunuyor. Bu sayede öğrenciler hem hayata hem de mesleklerine en iyi şekilde hazırlanarak başarı basamaklarını kolayca çıkabiliyor.

ULUSLARARASI DÜZEYDE GEÇERLİLİĞİ OLAN DİPLOMA PROGRAMLARI

Türkiye’de üniversite eğitimi almış yabancı uyruklu öğrencilerin diplomaları Avrupa, Amerika ve dünyanın birçok ülkesinde geçerliliği olan ve denkliği kabul edilen diplomalardır. Her üniversitenin diploma denkliği farklılık gösterdiğinden giriş yapılması düşünülen üniversitenin diploma denklik yönetmeliğine bakmak daha doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

ÖĞRENCİ ODAKLI, MODERN VE DONANIMLI KAMPÜSLER

Hem devlet üniversiteleri hem de özel üniversiteler; geniş, konforlu ve tam donanımlı kampüslerde eğitim-öğretim çalışmaları sağlayarak öğrencilerin bilgiye en kolay şekilde ulaşmasını sağlıyor. Kampüs içindeki kütüphaneler, laboratuvarlar, öğrenci kulüpleri, sanatsal etkinlik alanları ve daha birçok öğrenci faaliyet alanıyla öğrenciler,  modern eğitim kampüslerinde yükseköğretimlerini tamamlıyorlar.

EKONOMİK VE GÜVENLİ EĞİTİM İMKANI

Türkiye bölgesine göre son derece gelişmiş özellikler gösterirken aynı zamanda oldukça güvenli bir ülke imajı çiziyor. Komşularından farklı olarak sosyal hayatın canlı olduğu Türkiye’de, Avrupa ve Amerika’ya göre daha ekonomik şartlarda öğretim görmek mümkün.

TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ VE DOSTANE İLİŞKİLER

Genç nüfusun yoğun olduğu Türkiye, yabancıyı hemen kabul eden ve rahat etmesi için birçok farklı imkanı sunan özel bir ülkedir. Türk misafirperverliği dünya literatüründe geçerliliği olan bir kavramdır ve Türk insanının samimiyeti, içtenliği her zaman en üst seviyededir.

KALİTELİ VE KOLAY ULAŞILABİLİR BARINMA, BESLENME VE ULAŞIM İMKANLARI

Öğrencilerin en temel gereksinimlerinden olan barınma, beslenme ve ulaşım imkanları Türkiye’de son derece gelişmiş bir sistem dahilinde sunuluyor. Birçok üniversite yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’deki yaşama daha çabuk uyum sağlaması için danışmanlık hizmetleri sağlıyor.

Her üniversitenin kendine ait veya yakın mesafelerde bulunan yurtları bulunuyor. Bu yurtlar özel işletmeler olduğu gibi devlet yurtları da olabiliyor. Yurtta kalmanın yanı sıra ev kiralama da barınma için diğer bir seçenek oluyor. Üniversite çevresinde sadece öğrenci için kiralanan apartlar, odalar veya evler bulmak mümkün oluyor.

BESLENME

Her üniversitenin kaliteli, temiz ve çok uygun fiyatlara yemek hizmeti sağlayan yemekhaneleri bulunuyor. Üç öğün yemeği üniversite yemekhanesinde yiyebilir veya üniversite kantinini tercih edebilirsiniz.

ULAŞIM

Büyükşehirlerde toplu taşıma sistemi son derece gelişmiştir. Metro, tramvay, otobüs, dolmuş ve metrobüs gibi alternatif toplu taşıma imkanlarıyla şehir içinde bir yerden başka bir yere gitmek son derece kolay oluyor. Öğrenciler şehir içi ulaşımda indirimli kart kullanıyor ve ulaşım masrafları oldukça düşük rakamlar oluşturuyor.