a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Ana Sayfa Neden Türkçe Öğreniyoruz?

Neden Türkçe Öğreniyoruz?

Türkçe, dünya çapında 83 milyondan fazla insanın ana dili olarak konuşulmaktadır. Sadece Türkiye’nin yerlileri tarafından konuşulmakla kalmayıp, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs, Irak, İran, Suriye, Gürcistan, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Arnavutluk ve Doğu Avrupa, Balkanlar ve Kafkasya’nın diğer bölgelerinde de yaygın olarak konuşulan bir dildir.

Yurtdışındaki büyük Türk göçmen topluluklarının varlığı sayesinde, Batı Avrupa, ABD, Kanada ve Avustralya’da yaşayan insanlar, çevrelerinde Türkçe konuşulan şeyleri öğrenmeye başlamışlardır. Mesela, Türkçe, Almanya’da en çok konuşulan ikinci dildir. Dünya genelinde 15 milyon insan daha Türkçe’yi ikinci dil olarak konuşuyor.

Jeo-stratejik konumunun bir fonksiyonu olarak, Türkiye Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya’yı birbirine bağlar. Bu nedenle, Türkçe’yi ve Türkiye’yi tanımak, uluslararası ticari ve politik meseleler söz konusu olduğunda avantajlıdır. Ekonomisi hızla büyümeye ve gerçekten küresel bir güç olmaya devam ettikçe, hem Türkiye’de hem de Türkiye’de iş fırsatları artmaktadır.

Azeri, Kazakça, Tatarca, Kırgızlı, Uygurca ve Özbekçe gibi diller modern Türkçeyle aynı Türk dili grubundadır. Bu diller birbirleriyle yakından ilgilidir. Böylece, Türkçe öğrenmek, diğer Türk dillerini öğrenmek ve anlamak için de size iyi bir temel sağlayacaktır. Orta Asya’da ve bölgenin artan jeo-politik öneminde 30’dan fazla Türkçenin konuşulduğunu göz önünde bulundurarak, Türkçe’yi bilmek kuşkusuz sizin için birçok ilginç ve heyecan verici kariyer ve eğitim seçeneği açacağını bilmek.

The Turkish language is one of the most diffusion languages. Its relevance is increasing for every day as the Turkish state is investing in many different places such as in Balkans, Middle East, and other important regions. Another relevant factor is the scholarships that the Turkish Government gives for every year. Given these in mind, for having a good perspective in employment and in order to have better opportunities in education, learning the Turkish language is one of the best choices.
Thus, those who decide to study in Turkey, are strongly recommended to learn Turkish. Why? In one side, most of the universities in Turkey provide courses in Turkish, on the other side, if you want to have a wide network of Turkish friends you should also learn Turkish.