a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Ana Sayfa Kültür

Kültür

Türkiye, Doğu ile Batı arasındaki coğrafi konumu nedeniyle, üç tarafı denizlerle çevrili olduğundan, Türkiye her zaman büyük ticaret, ipek ve baharat yollarının merkezi olmuştur. Bugün, ülkenin en yalıtılmış köşelerinde bile, farklı kültürlerin ve uygarlıkların izleri kolayca görülebilir.

Ülke genelindeki Türk kültürü, modern düşünce ve etkileri burada yaratılan literatüre, güzel sanatlara ve mimariye entegre etme niyeti ile çok katmanlı ve çok kültürlü bir geçmişi temsil ediyor. Günümüzde Türkiye, 1923 yılında, dini yasalarla yönetilen çok ırklı ve çok dilli Osmanlı İmparatorluğu’nun çocuğu olarak kuruldu. Osmanlı yönetiminden sonra, dini ve devlet işlerini ayırmak için laiklik kuruldu. Latin alfabesi, Arapça yazıların yerini aldı ve kadınlara oy kullanma ve parlamento üyeleri olarak seçilme hakkı verildi. Bu reformlar, sosyal yaşamın tüm yönleriyle ilgili birçokları gibi, Türkiye’yi tamamen modern bir ülke olma yolunda ilerletmiştir.

Oysa Türk kültürü birçok yönden geçmiş ve şimdiki köprü arasında sürekliliği temsil ediyor. Türkler, hem doğu hem de batı geçmişinden geniş bir anlayışı miras almış ve geliştirmiştir. Bütün bu miraslar, Doğu veya Batı, Asya veya Avrupa modem Türkiye’nin medeniyetinde iç içedir. Bugün Türkiye, hem Doğu hem de Batı kültürlerini inanılmaz derecede heterojen bir kültürde barındırıyor. Dünya sahnesindeki bir kültür arbisti olarak rolü hiç bu kadar anlamlı ve ümit verici olmamıştı.