a

WSC, Dünya öğrenci kampüsü

2019-2020 bütün haklar saklıdır.

 

www.wsc.com.tr Sitemize Hoş Geldiniz
[mk55d_icon icon_pack="font_elegant" fe_icon="social_linkedin" size="mkd-icon-tiny" type="landscape" shape_width="42" custom_size="12" shape_height="33" link="https://www.linkedin.com/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_width="0" background_color="#fb4c35" hover_icon_color="#ffffff" hover_background_color="#007BB5" margin="0"]
Haberler
Ana Sayfa İkamet için Başvur

Türkiye’ye geldikten sonraki bir ay içinde, tüm uluslararası öğrencilerin kayıt izni almaları ve oturma izni almaları gerekir (Ikametgah Belgesi). Bu izin her ilde Emniyet Müdürlüğü tarafından talep edilmektedir.

Gerekli tüm belgeleri topladıktan sonra, onları ve pasaportunuzu Yabancı Oturma Kayıt Bürosu’na sunmanız gerekir. Pasaportunuzu ve oturma izninizi alabileceğiniz tarihi gösteren bir makbuz verilecektir. İşlem genellikle iki ila üç günden fazla sürmez. Belgelerinizi ve pasaportunuzu almak için bürosuna geri dönmeniz gerekir.

Herhangi bir üniversitede bir derece programına kayıtlı öğrencilere genellikle bir kerede geçerli bir oturma izni verilir.

Özel öğrencilere ve değişim öğrencilerine, öğrenci vizesinde belirtildiği gibi, Türkiye’de çalışacakları süre boyunca oturma izni verilir. Bu öğrenciler, kayıt süresini uzatmaları halinde oturma izinlerini uzatabilir. İkamet izinleri kolayca uzatılabilir. Oturma izninizi yenilemek için bir öğrencinin sertifikasını vermeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Bu öğrencinin sertifikası yalnızca bir üniversiteye resmi olarak kaydolduktan sonra verilebilir.